P

En İyi Amd Ekran Kartları

P H


niko

Ekran kartı piyasasında en iyi markalardan biri olan AMD, ekran kartı (GPU) ve işlemci (CPU) seçenekleri ile en sağlam donanımları sunan markalardan. NVIDIA ve Intel gibi rakiplerine karşı, iddialı ve performans odaklı ekran kartı modelleri ile öne çıkan AMD, geçmişte bu kadar popüler değildi ancak son dönemde ürettiği kaliteli ekran kartları ile birçok bilgisayar sahibinin tercihi. Ryzen serisi ile adından söz ettiren, en iyi fiyat performans oranını sunan AMD ekran kartı modellerine bakalım.Listede olmasını istediğiniz maddeyi sağ üstteki H butonuna basarak veya listenin sonundan ekleyebilirsiniz.

Kategori :Firmalar / Ürünler X

1 0 oy H Amd Radeon Rx 590

AMD’nin en iyi ekran kartı modellerinden biri olan Radeon RX 590, 1440p çözünürlükte yani çok fazla kaynak istemeyen oyunlarda 60 FPS performans sunuyor. 4K çözünürlük içinse AMD’nin diğer modellerine göz atmanız gerekiyor. Fiyat olarak uygun bir model olan RX 590, AAA kalitesindeki oyunlarda sorunsuz bir deneyim vaat ediyor. 8 GB GDDR5 bellek ve 1469 mhz çekirdek hızı ile RX 590, FP oranı yüksek bir model.


2 0 oy H Amd Radeon Rx 5700

1440p çözünürlüğe odaklanmış bir model olan AMD Radeon RX 5700, 1080p’deki birçok oyunu, 60 fps’de oynamayı sağlıyor. 256 bit veri yolu genişliği ve 1465 mhz çekirdek hızı sunan ekran kartı, 8 GB GDDR6 belleğe sahip. Rekabetçi bir ekran kartı olan model, birçok iddialı oyunu rahatlıkla çalıştırabileceğiniz bir donanım.


3 0 oy H Amd Radeon Rx 5700 Xt

AMD’nin, en büyük rakibi NVIDIA’nın RTX serisi ile rekabet eden bir modeli olan RX 5700 XT, RX 5700’nin yetersiz olduğu noktalarda iyi bir performans gösteriyor ve 1440p çözünürlükte en iyi ekran kartlarından biri olarak listemizde yer buluyor. 1605 mhz çekirdek hızı ve 8 GB GDDR6 belleğe sahip ve 4K çözünürlüklü oyunlarda da tercih edilebiliyor.


4 0 oy H Amd Radeon Rx Vega 64

AMD’nin orta segmentli ekran kartlarından biri olan RX Vega 64, 1247 mhz çekirdek hızına, 8 GB HBM2 belleğe ve 2048 bit veri yolu genişliğine sahip bir model. 1440p çözünürlükte yüksek bir performans sunan ekran kartı, güç tüketimi ve soğutma performansı da incelendiğinde öne çıkan bir model olarak konumlanıyor. Ekran kartı, 1440p çözünürlükte neredeyse tüm oyunlarda çok iyi bir performans sunuyor.


5 0 oy H Amd Radeon Vıı

AMD’nin iddialı ekran kartlarından biri olan Radeon VII, 7nm mimari ile üretilmiş bir model. 1400 mhz çekirdek hızına ve 16 GB HBM2 belleğe sahip model, 4096 bit veri yolu genişliği sağlıyor. 4K oyun oynamak istiyorsanız tercih edebileceğiniz en iyi AMD ekran kartları içinde yer alan modeli satın almak ise biraz zor, zira birçok teknoloji mağazasını araştırmak gerekiyor. Çekirdek hızı sabit olarak verilse de, Radeon VII’nin çekirdek hızı, bilgisayar modelinize göre de değişiklik gösterebilir.Listenin Devamı:P
Liste içinde arama...
Listede olmasını istediğiniz maddeyi aşağıdaki formu kullanarak ekleyebilirsiniz.

Eklemiş olduğunuz madde onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Sadece özgün yorumlar kabul edilecektir. Lütfen kopyala/yapıştır yapmayınız.
Hakaret/küfür içeren yorumlar kesinlikle onaylanmayacaktır!

1
Madde İsmi
Yorumunuz...
Resim yükle (opsiyonel)

+ Madde Ekle

Madde(leri) Gönder