P

En İyi Amazon Prime Dizileri

P H


niko

Pandemi döneminin kısıtlamaları sürerken, evde vakit geçirirken ne yapsam diye düşünenler için dizi izlemek en iyi seçeneklerden. Netflix, BluTV ya da diğer platformlarda hep aynı dizileri görüyorsanız ve izleyecek bir şey bulamıyorsanız, size bu defa Amazon Prime’ı önerelim! Sevilen akış platformu, binlerce kaliteli dizi ve filmle sizi bekliyor. Dizi tutkunları için en iyi Amazon Prime dizilerini sıraladık, işte Amazon dizilerinde keyifli bir yolculuk.Listede olmasını istediğiniz maddeyi sağ üstteki H butonuna basarak veya listenin sonundan ekleyebilirsiniz.

Kategori :Film / Dizi / Animasyon X

1 1 oy H Mr Robot

Rami Malek’in başrolde yer aldığı bir dizi olan Mr. Robot, bir siber güvenlik şirketinde çalışan yetenekli bir gencin başından geçenleri ele alıyor. Psikolojik sorunlarından kurtulamayan bir baş karakter olan Elliott’un, yeraltı hacker grubu ile ilişki kurmasını ve dünya çapında ses getirecek olarlara imza atmasını anlatan dizi, 4 sezondan oluşuyor. IMDB puanı 8.5 olan dizi, dram ve psikolojik gerilim odaklı bir yapım.


2 0 oy H Mad Man

Bir dönemin fırtınalar estiren ve en sevilen dizileri içinde yer alan Mad Man, Emmy ve Altın Küre ödüllerinde ciddi başarılar elde etmiş bir yapım. Reklamcılık sektörüne ilgiliyseniz, izlemeniz gereken dizide New York’ta 60’lar anlatılıyor. New York’taki bir reklam ajansında yaşanan olayların ele alındığı dizi, kaliteli bir dönem yapımı ve IMDB puanı 8.6.


3 0 oy H The Office

Komedi dizilerini sevenlerdenseniz, Amazon Prime’da yer alan ve dünyaca ünlü bir dizi olan The Office, en sevilenlerden biri. 9 sezon süren dizi, yayınlandığı süre boyunca birçok ödül almayı başardı. Modern Family ya da HIMYM tadında bir sitcom arıyorsanız, ofis konseptli bir komedi olan The Office dizisinde, bir kağıt şirketinin bölge yöneticisi ve altında, kötü muamele ettiği çalışanların absürt durumları anlatılıyor. IMDB puanı tam 8,9 olan dizi, keyifli sitcom’lar arasında.


4 0 oy H Fleabag

Amazon Prime’ın önemli yapımlarından biri, birçok Altın Küre ve Emmy ödülünün sahibi olan Felabag adlı yapım. Bir İngiliz TV dizisi olan Fleabag, hayatın içinden ince espriler ile izleyiciyi hızlı bir şekilde yakalayan ve birçok trajikomik detaya sahip olan bir dizi. Fleabag’in konusuna gelirsek, Londra’da tek yaşayan ve aile, aşk, geçinme gibi konularda sorun yaşayan bir kadın karakterin içinde bulunduğu çıkmazlar anlatılıyor. Dizide, ana karakter izleyici ile zaman zaman diyalog kuruyor ve göz temasında… IMDB puanı 8,7 olan dizi, 2 sezondan ve 27 dakikalık bölümlerden oluşuyor.


5 0 oy H The Marvelous Mrs: Maisel

ABD’nin New York City şehrinde geçen The Marvelous Mrs: Maisel dizisinde, Miriam Maisel adlı bir kadının komedi yeteneğini keşfetmesi anlatılıyor. Evli olan ve iki çocuk sahibi Maisel, Amazon Prime’da en sevilen diziler arasında yer alıyor. Bölümlerin ortalama 1 saat sürdüğü dizi, Altın Küre Ödülleri’nde en iyi komedi dizisi ödülü almayı başarmış, keyifli bir yapım. IMDB puanı 8.7 olan dizi aynı zamanda keyifli bir dönem dizisi.


6 0 oy H This İs Us

Sırada, Amazon Prime’ın en çok izlenen dram odaklı yapımlarından biri var. This is Us’ta bir ailenin üyelerinin kendi hayallerini gerçekleştirme hikayeleri anlatılıyor. Dizide tüm üyeleri aynı gün doğmuş bir ailenin onlarca yıllık hikayesi, geriye dönüşlerle aktarılıyor. Farklı yapımlardan tanıyabileceğiniz oyuncu kadrosunda Milo Ventimiglia ve Mandy Moore baş rol oyuncuları içinde. Aile ilişkilerini ele alan dizi 5 sezondan oluşuyor ve bir bölümü 40 dakika civarında sürüyor.


7 0 oy H Dr. House
Madde Resmi Yükle
Resim Yükleniyor

Dizi tarihinin en sevilen yapımları içinde yer almış ve bu zamana kadar bir ikon haline gelmiş Dr. House, 8.7 IMDB puanı ile zirvede yer alan Amazon Prime dizileri içinde bulunuyor. Günümüz, Hekimoğlu gibi birçok doktor dizisinin ilham kaynağı olan dizide Dr. Gregory House’ın hastalarıyla arasında geçenler anlatılıyor. 2004 ile 2012 arasında geçen dizide, baş karakterin etkileyici iç güdüleri sizi ilk andan itibaren kendine çekecek.


8 0 oy H The Boys

Amazon Prime’ın süper kahraman konseptli fantastik bir yapımı olan The Boys’ta karşımıza bir anti-süper karaman çıkıyor. Dizinin hikayesi, süper kahramanlarının güçlerini kötü yönde kullandıkları bir dönemi ele alıyor. Amazon yapımı bir dizi olan The Boys bir bölümün ortalama 60 dakika sürdüğü ve ilk sezonuyla büyük beğeni almış bir yapım. Deadpool’u size anımsatacak bir “orijinal” süper kahraman evreninde, ilginizi çekecek birçok sahne var.


9 0 oy H Battlestar Galactica

Bilim kurgu tarzını seviyorsanız ilginizi çekecek, fenomen bir dizi olan Battlestar Galactica, Star Wars evrenini sevenlerin ilgiyle takip edeceği bir dizi. Nükleer saldırı döneminden kaçan bir kaptan ve Battlestar Galactica gemisi ile dünyadan kaçanları anlatan dizi 4 sezondan oluşuyor. IMDB puanı 8.7 olan dizi, fenomen haline gelmiş, en sevilen bilim kurgu yapımları arasında.Listenin Devamı:P
Liste içinde arama...
Listede olmasını istediğiniz maddeyi aşağıdaki formu kullanarak ekleyebilirsiniz.

Eklemiş olduğunuz madde onaylandıktan sonra yayınlanacaktır.

Sadece özgün yorumlar kabul edilecektir. Lütfen kopyala/yapıştır yapmayınız.
Hakaret/küfür içeren yorumlar kesinlikle onaylanmayacaktır!

1
Madde İsmi
Yorumunuz...
Resim yükle (opsiyonel)

+ Madde Ekle

Madde(leri) Gönder